Farg‘ona viloyatida qishloqlar infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha subloyihalar taqdimoti o‘tkazildi
О‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida ishlab chiqilgan ijtimoiy infratuzilmani yaxshilash bo‘yicha subloyihalar taqdimotlari va mahalliy aholi bilan kelishuv jarayonlari davom ettirilmoqda.
Xususan, Farg‘ona viloyati Furqat tumani “Qo‘qonboy” mahallasida 1,3 km piyodalar yo‘lagi qurilishi va 13,5 km ichki ko‘chalarni asfaltlash loyihalari (loyiha tashkiloti – “Silk Road Projekt” MChJ), shuningdek, “Eski” mahallasidagi 16-sonli umumta’lim maktabini mukammal ta’mirlash loyihasi (loyiha tashkiloti – “Quruvchi-Me'mor Servis” MChJ) taqdimotlari o‘tkazildi.
Loyihani amalga oshirish guruhi mutaxassislari va mahalliy hokimiyat organlari vakillari ishtirokida loyihalarning barcha jihatlari batafsil muhokama qilinganidan so‘ng, ikkala loyiha ham mahalliy aholi tomonidan ma’qullandi hamda vakolatli organlarda ekspertizadan o‘tkazish va amalga oshirish uchun tavsiya etildi.

В Ферганской области представлены и одобрены новые субпроекты по развитию сельской инфраструктуры
В рамках проекта, реализуемого Министерством экономики и финансов Республики Узбекистан, — «Развитие сельской инфраструктуры» — продолжаются презентации и согласование с местными жителями разработанных новых субпроектов по улучшению социальной инфраструктуры.
В частности, состоялись презентации проектов по строительству 1,3 км пешеходных дорожек и асфальтированию 13,5 км внутренних улиц в махалле «Куконбой» (проектная организация — ООО «Silk Road Projekt»), а также по капитальному ремонту общеобразовательной школы № 16 в махалле «Эски» (проектная организация — ООО «Quruvchi-Memor Servis») Фуркатского района Ферганской области.
По итогам проведённых подробных обсуждений всех аспектов с участием специалистов Объединённой группы реализации проектов и местных органов власти оба проекта были в целом одобрены местным населением и соответствующими органами власти и рекомендованы для дальнейшей экспертизы в уполномоченных органах и последующей реализации.