Andijon viloyatida foydalanishga topshirilgan ijtimoiy soha obyektlari ko‘zdan kechirildi
Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo mintaqasi bo‘yicha ekologik va ijtimoiy standartlar amaliyoti rahbari Sanjay Srivastava boshchiligidagi ishchi guruh Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasidagi ishlar bilan tanishish maqsadida Andijon viloyatiga tashrif buyurdi.
Mutaxassislar Paxtaobod tumanining “Teraktagi” va “Boyto‘pi” MFYlarida loyiha doirasida amalga oshirilgan subloyihalar, xususan hududdagi 15-sonli umumta’lim maktabi hamda 2-sonli maktabgacha ta’lim muassasalarining rekonstruksiya va kapital ta’mirlash hamda ichki yo‘llarni asfaltlashtirish ishlari bilan yaqindan tanishishdi.
Ishchi guruh a’zolari shuningdek, loyihaning tanlab olinishida bevosita ishtirok etgan Mahalla taraqqiyot guruhi vakillari bilan suhbatlashib, loyihaning amalga oshirilishi, uning natijalari hamda hudud aholisi uchun yaratilgan qulayliklar yuzasidan fikr almashdilar.

A working group led by Sanjay Srivastava, Practice Manager for Environmental and Social Standards for the Europe and Central Asia Region at the World Bank, visited Andijan region to review the progress of activities implemented under the Rural Infrastructure Development project of the Ministry of Economy and Finance.
During the visit, the experts familiarized themselves with subprojects implemented within the framework of the project in the “Teraktagi” and “Boytupi” mahallas of Pakhtaabad District. In particular, they reviewed the reconstruction and major renovation of Secondary School No. 15 and Preschool educational organization No. 2, as well as the asphalting of internal roads in the area.
Members of the working group also met with representatives of the Mahalla Development Group, who directly participated in the selection of the project. During the discussion, the parties exchanged views on the implementation of the project, its outcomes, and the improvements created for local residents.