Iqtisodiyot va moliya vazirligida Jahon banki bilan amalga oshirilayotgan loyihalarda chekka hududlarda inklyuziv tadbirkorlik hamda yangi ish o‘rinlari muhitini yaratish masalalari muhokama qilindi.
Jahon bankining “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi bo‘yicha menejeri, ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha katta mutaxassis Simon Sottsas va bankning boshqa mutaxassislari, vazirlikning Kichik va oʻrta biznes rivojlanishini tahlil qilish, qoʻllab-quvvatlash va davlat siyosatini muvofiqlashtirish departamenti boshlig‘i Timur Xusanov, “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish guruhi xodimlari qatnashgan mazkur uchrashuvda loyihaning 2-bosqichini amalga oshirish bo‘yicha rejalar ko‘rib chiqildi.
Muloqot davomida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, xususan, “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi 2-bosqichi amalga oshiriladigan hududlarda kichik va o‘rta tadbirkorlikni rivojlantirish hamda sohadagi zamonaviy va yangi yo‘nalishlarni qo‘llab-quvvatlash, jumladan, ayollar va yoshlarning tadbirkorlik imkoniyatlarini oshirishda hamkorlik qilish yuzasidan fikr almashishdi.

В Министерстве экономики и финансов состоялись переговоры с Всемирным банком по вопросам развития инклюзивного предпринимательства и создания благоприятных условий для формирования новых рабочих мест в отдалённых районах в рамках реализуемых проектов.
В ходе встречи, в которой приняли участие руководитель рабочей группы проекта Всемирного банка «Развитие сельской инфраструктуры» и старший специалист по социальному развитию Саймон Соттсас, другие эксперты Банка, начальник Департамента анализа, поддержки и координации государственной политики по развитию малого и среднего бизнеса Министерства Тимур Хусанов, а также сотрудники Группы реализации проекта «Развитие сельской инфраструктуры», были рассмотрены планы по реализации второго этапа проекта.
В ходе обсуждения стороны обменялись мнениями по укреплению взаимовыгодного сотрудничества, в частности по развитию малого и среднего предпринимательства в регионах, где будет реализован второй этап проекта «Развитие сельской инфраструктуры», поддержке современных и новых направлений, а также расширению возможностей для предпринимательства среди женщин и молодежи.