Iqtisodiyot va moliya vazirligida Jahon banki bilan amalga oshirilayotgan loyihalarda chekka hududlarda inklyuziv tadbirkorlik hamda yangi ish o‘rinlari muhitini yaratish masalalari muhokama qilindi.
Jahon bankining “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi bo‘yicha menejeri, ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha katta mutaxassis Simon Sottsas va bankning boshqa mutaxassislari, vazirlikning Kichik va oʻrta biznes rivojlanishini tahlil qilish, qoʻllab-quvvatlash va davlat siyosatini muvofiqlashtirish departamenti boshlig‘i Timur Xusanov, “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish guruhi xodimlari qatnashgan mazkur uchrashuvda loyihaning 2-bosqichini amalga oshirish bo‘yicha rejalar ko‘rib chiqildi.
Muloqot davomida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, xususan, “Qishloq inratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi 2-bosqichi amalga oshiriladigan hududlarda kichik va o‘rta tadbirkorlikni rivojlantirish hamda sohadagi zamonaviy va yangi yo‘nalishlarni qo‘llab-quvvatlash, jumladan, ayollar va yoshlarning tadbirkorlik imkoniyatlarini oshirishda hamkorlik qilish yuzasidan fikr almashishdi.

At the Ministry of Economy and Finance, discussions were held with the World Bank on promoting inclusive entrepreneurship and creating an enabling environment for new jobs in remote areas within the framework of ongoing projects.
During the meeting, which was attended by Simon Sottsas, Task Team Leader of the World Bank’s Rural Infrastructure Development Project and Senior Social Development Specialist, other experts of the Bank, Timur Khusanov, Head of the Department for analysis, support, and coordination of State Policy on Small and Medium Business development of the Ministry, and staff of the Project Implementation Unit for the Rural Infrastructure Development Project, plans for implementing the second phase of the project were reviewed.
Throughout the discussion, the parties exchanged views on strengthening mutually beneficial cooperation, particularly on advancing small and medium entrepreneurship in the regions where the second phase of the Rural Infrastructure Development Project will be implemented, supporting modern and emerging sectors, and expanding entrepreneurship opportunities for women and youth.