“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining uchinchi audit tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Andijon, Farg‘ona va Namangan viloyatlarining maqsadli mahallalarida uchinchi ijtimoiy audit tadbirlari o‘tkazilishi davom etmoqda.
Ana shunday jarayonlardan biri Namangan viloyati Pop tumanining “Xo‘jaobod” MFYda bo‘lib o‘tdi. Unda Ko‘makdosh Hamkor tashkiloti (“СEED”, Bolgariya/ “Rhythm Plus”, O‘zbekiston) mutaxassislari, loyihachi va pudratchi tashkilotlari, hamda mahallaning jamoatchilik monitoring guruhi tomonidan aholi o‘rtasida so‘rovnoma o‘tkazilib, asosiy savollarga javoblar olindi.
Eslatib o‘tamiz, ijtimoiy auditning asosiy maqsadlari loyihaning umumiy samaradorligini baholash, yakunlangan subloyihalarning sifati va aholining natijadagi qoniqish darajasini aniqlashdir.

Third social audit activities of the Rural Infrastructure Development Project are underway
Within the framework of the Rural Infrastructure Development Project of the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan, the third round of social audit activities is continuing in the target mahallas of Andijan, Fergana, and Namangan regions.
One such activity took place in the “Khojaobod” MCA of Pop District, Namangan Region. During the event, specialists from the Partner organization (CEED, Bulgaria / Rhythm Plus, Uzbekistan), representatives of the design and contractor organizations, as well as the mahalla community monitoring group, conducted a household survey and collected responses to key questions.
It should be recalled that the main objectives of the social audit are to assess the overall effectiveness of the project, the quality of completed subprojects, and the level of public satisfaction with the results achieved.