“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining uchinchi audit tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Andijon, Farg‘ona va Namangan viloyatlarining maqsadli mahallalarida uchinchi ijtimoiy audit tadbirlari o‘tkazilishi davom etmoqda.
Ana shunday jarayonlardan biri Namangan viloyati Pop tumanining “Xo‘jaobod” MFYda bo‘lib o‘tdi. Unda Ko‘makdosh Hamkor tashkiloti (“СEED”, Bolgariya/ “Rhythm Plus”, O‘zbekiston) mutaxassislari, loyihachi va pudratchi tashkilotlari, hamda mahallaning jamoatchilik monitoring guruhi tomonidan aholi o‘rtasida so‘rovnoma o‘tkazilib, asosiy savollarga javoblar olindi.
Eslatib o‘tamiz, ijtimoiy auditning asosiy maqsadlari loyihaning umumiy samaradorligini baholash, yakunlangan subloyihalarning sifati va aholining natijadagi qoniqish darajasini aniqlashdir.

В рамках проекта Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан «Развитие сельской инфраструктуры» продолжаются третьи мероприятия социального аудита в целевых махаллях Андижанской, Ферганской и Наманганской областей.
Одно из таких мероприятий прошло в СГМ «Хужаобод» Папского района Наманганской области. В ходе мероприятия специалисты партнёрской организации (SEED, Болгария / Rhythm Plus, Узбекистан), представители проектных и подрядных организаций, а также группа общественного мониторинга махалли провели опрос населения и получили ответы на ключевые вопросы.
Напомним, основными целями социального аудита являются оценка общей эффективности проекта, качества завершённых субпроектов и уровня удовлетворённости населения достигнутыми результатами.