“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining 2-bosqichi doirasida Farg‘ona viloyatining Yozyovon tumanidagi 11 ta MFYda keng ko‘lamli qurilish-ta’mirlash va obodonchilik ishlari amalga oshirilmoqda.
Tumanning “Suvliariq” MFY aholisining talab va takliflarini inobatga olgan holda mazkur dastur doirasida mahallaning barcha ichki ko‘chalarida asfaltlashtirish ishlari olib borish bo‘yicha 5,98 milliard so‘mlik loyiha ishlab chiqilgan bo‘lib dastlabki shag‘allashtirish va asfalt qoplamasi yotqizish ishlari boshlab yuborildi. Ichki ko‘chalarning umumiy uzunligi 12 kmni tashkil qiladi. Asfaltlashtirish ishlari pudratchi tashkilot “Marg’ilon binokor” MChJ tomonidan bajarilmoqda.
Qurilish ishlari borishini viloyat va tuman mutassadi tashkilotlar bilan birgalikda mahallada QIRL dasturi doirasida qishloq aholisini o‘zi tomonidan saylangan jamoa – monitoring guruhi nazorat qilmoqda.

В рамках второго этапа проекта «Развития сельской инфраструктуры» (ПРСИ) в 11 махаллях Язъяванского района Ферганской области ведутся строительные и благоустроительные работы.
По просьбам жителей махалли «Сувлиарик» был разработан проект стоимостью 5,98 миллиарда сумов для асфальтирования всех внутренних улиц махалли общей протяжённостью 12 км. Работы, включающие подготовку основания и укладку асфальта, выполняет подрядчик ООО «Маргилон Бинокор».
Ход строительства контролирует группа общественного мониторинга, избранная местными жителями, совместно с региональными и районными организациями.