Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi rahbari Akmal Burxanov boshchiligidagi ishchi guruh Namangan viloyatiga tashrifi davomida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Chust tumanidagi “Buloqboshi” hamda Pop tumanining “Eski to‘da” va “Obihayot” mahallalarida qurilayotgan sport inshootlari bilan tanishdi.
Loyiha doirasida viloyatning 5 ta (Yangiqo‘rg‘on, Chortoq, Pop, Chust va Mingbuloq) tumanidagi 132 ta mahallaga 66,4 mln dollar ajratilgan bo‘lib, joriy yil 1-aprel holatiga 32,23 mln dollar mablag‘ o‘zlashtirilgan.

Efforts to ensure transparency in the implementation of investment projects are underway in Namangan Region
During a visit to Namangan Region, a working group led by Akmal Burkhanov, Director of the Anti-Corruption Agency, inspected sports facilities under construction in the “Buloqboshi” Mahalla Citizens' Assembly in Chust District, as well as in the “Eski Tuda” and “Obihayot” mahallas of Pop District. These facilities are part of the Rural Infrastructure Development Project.
The project has allocated $66.4 million to 132 mahallas across five districts of Namangan Region (Yangiqurgan, Chortoq, Pop, Chust, and Mingbuloq), with $32.23 million disbursed as of April 1, 2025.