Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi rahbari Akmal Burxanov boshchiligidagi ishchi guruh Namangan viloyatiga tashrifi davomida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Chust tumanidagi “Buloqboshi” hamda Pop tumanining “Eski to‘da” va “Obihayot” mahallalarida qurilayotgan sport inshootlari bilan tanishdi.
Loyiha doirasida viloyatning 5 ta (Yangiqo‘rg‘on, Chortoq, Pop, Chust va Mingbuloq) tumanidagi 132 ta mahallaga 66,4 mln dollar ajratilgan bo‘lib, joriy yil 1-aprel holatiga 32,23 mln dollar mablag‘ o‘zlashtirilgan.

Усилия по обеспечению прозрачности при реализации инвестиционных проектов ведутся в Наманганской области
В ходе визита в Наманганскую область рабочая группа под руководством Акмала Бурханова, директора Агентства по противодействию коррупции, осмотрела спортивные объекты, строящиеся в махалле «Булокбоши» Чустского района, а также в махаллях «Эски Туда» и «Обихаёт» Папского района. Эти объекты возводятся в рамках проекта Развития сельской инфраструктуры.
На проект выделено 66,4 миллиона долларов США для 132 махаллей в пяти районах Наманганской области (Янгикурган, Чартак, Пап, Чуст и Мингбулак), из которых 32,23 миллиона долларов были выплачены по состоянию на 1 апреля 2025 года.