Qiziqish bildirish uchun so‘rov
O‘zbekiston Respublikasi va Jahon banki o‘rtasida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini moliyalashtirish bo‘yicha qarz bitimi imzolangan va mablag‘larning bir qismi quyidagi xizmatlarni ko‘rsatish uchun konsalting firmasini (keyingi o‘rinlarda “konsultant” deb yuritiladi) yollash ko‘zlangan:
Loyihani baholash bo‘yicha oraliq so‘rovlar o‘tkazish uchun konsultant xizmatlari
Konsultant yuqoridagi loyihani baholash bo‘yicha oraliq so‘rovlar o‘tkazish uchun ma’lumotlarni to‘plash va tahlil qilishda Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhiga yordam beradi. Ushbu so‘rovlar “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi natijalari doirasida belgilangan maqsadlarga muvofiq loyihaning rivoji va natijalarini baholash uchun ishlatiladi.
Mazkur topshiriqni bajarish uchun shartnoma tuzuvchi tashkilot O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi (keyingi o‘rinlarda “Buyurtmachi” deb yuritiladi) hisoblanadi. Loyiha 5 ta hududni qamrab oladi: Jizzax, Sirdaryo, Farg‘ona, Namangan va Andijon viloyatlari. Ushbu topshiriqning batafsil texnik topshirig‘i quyidagi havolada mavjud:
https://docs.google.com/document/d/1qdKDLipKmgRfR6Na7FbIEq9hOxBV1Bq4/edit?usp=sharing&ouid=108999194439697138047&rtpof=true&sd=true
Buyurtmachi vakolatli mamlakatlardan maqbul konsalting kompaniyalarini (“Konsultantlar”) o‘z xizmatlarini taklif etishga taklif qiladi. Qiziqqan konsultantlar o‘z xizmatlarini amalga oshirish uchun zarur malaka va tegishli tajribaga ega ekanliklarini ko‘rsatadigan ma’lumotlarni taqdim etishlari kerak, shu jumladan (1) O‘zbekistonda keng ko‘lamli tadqiqotlar o‘tkazish bo‘yicha kamida 5 yillik tajribaga ega bo‘lish (CAPI (Computer Assisted Personal Interview) intervyularidan foydalangan holda kamida 2000 respondent ishtirokida kamida beshta tadqiqot o‘tkazganlik), shu jumladan ma'lumotlarni tahlil qilish; (2) O‘zbekistonda infratuzilmani rivojlantirish, jumladan, mahalliy xizmatlar, jumladan: suv ta’minoti, sanitariya va gigiyena, shuningdek elektr ta’minoti bo‘yicha tadqiqot olib borish, ma’lumotlarini to‘plash bo‘yicha tasdiqlangan tajriba; qishloq joylarda yoshlar bilan suhbatlar o‘tkazish bo‘yicha mavjud bilim yoki tajriba ustunlik beradi; (3) oraliq so‘rovlar o'tkazish uchun malakali doimiy xodimlar; va (4) xalqaro moliya institutlari tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda shunga o‘xshash vazifalarni bajarish tajribasi.
Konsultantlar o‘z malakalarini oshirish uchun qo‘shma korxona yoki yordamchi konsultant  shaklida boshqa firmalar bilan birlashishlari mumkin.
Konsultant tanlab olish Jahon bankining FIP qarz oluvchilar uchun “Konsultant malakasiga asoslangan xarid” usuli (2020-yil noyabr) sotib olish me’yorlariga muvofiq amalga oshiriladi.
Qiziqqan tomonlar “qisqa ro‘yxat” mezonlariga muvofiqligini ko‘rsatib, o‘z tashkilotlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni taqdim etishlari shart. Elektron pochta orqali qiziqish takliflari bildirilishiga ruxsat beriladi.
Qiziqish ifodasi 2025-yil 10-fevral soat 24:00 gacha (Toshkent vaqti bilan) quyidagi manzilga taqdim etilishi kerak. Kech topshirilgan arizalar ko‘rib chiqilmaydi. Ma’lumotni ingliz va rus tillarida taqdim etilishi maqsadga muvofiq.

Request for expression of interest
"Rural Infrastructure Development" project, and intends to use part of the funds for hiring a consulting firm (hereinafter referred to as the" Consultant") to provide the following services:
Consulting services for midline project monitoring survey
The Consultant will assist the Joint Project Implementing Unit in data collection and analysis for the Midline Monitoring Survey of the abovementioned project. The survey will be utilized to assess project progress and results against the targets set forth in the RIDP’s results framework.
The organization contracting for this task is the Joint Project Implementing Unit under the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as the "Client"). The project covers five regions: Jizzakh, Syrdarya, Ferghana, Namangan, and Andijan.
The detailed Terms of Reference of the assignment can be downloaded via the following link:
https://docs.google.com/document/d/1qdKDLipKmgRfR6Na7FbIEq9hOxBV1Bq4/edit?usp=sharing&ouid=108999194439697138047&rtpof=true&sd=true
The Client now invites eligible consulting firms(“Consultants”) to indicate their interest in providing the Services. Interested Consultants should provide information demonstrating that they have the required qualifications and relevant experience to perform the Services, including (1) at least 5 years of experience in conducting comparable large-scale surveys in Uzbekistan  (at least five surveys with at least 2,000 respondents, using Computer-Assisted Personal Interview (CAPI) system), including data analysis; (2) Demonstrated experience of collecting research data in Uzbekistan on the provision of Infrastructure Development, including local services, such as water supply, sanitation, and hygiene as well as electricity; knowledge or experience of interviewing youth in rural areas is a plus; (3)  qualified key personnel to undertake the midline evaluation survey; and (4) experience in performing similar tasks in projects funded by international financial institutions.
Consultants may associate with other firms in the form of a joint venture or a sub-consultancy to enhance their qualifications.
The consultant selection will be conducted using the procurement method "Consultant’s qualifications-based selection" in accordance with the World Bank Procurement Regulations for IPF borrowers (November 2020).
Interested applicants should provide information about their organization demonstrating responsiveness to the shortlisting criteria. Expressions of interest may be submitted via e-mail.
The expression of interest must be submitted before 16:00 on February 10, 2025 (Tashkent time) at the address below. Late submissions are not accepted. Submission of information preferably in English and Russian languages.