Qiziqish bildirish uchun so‘rov
O‘zbekiston Respublikasi va Jahon banki o‘rtasida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini moliyalashtirish bo‘yicha qarz bitimi imzolangan va mablag‘larning bir qismi quyidagi xizmatlarni ko‘rsatish uchun konsalting firmasini (keyingi o‘rinlarda “konsultant” deb yuritiladi) yollash ko‘zlangan:
Loyihani baholash bo‘yicha oraliq so‘rovlar o‘tkazish uchun konsultant xizmatlari
Konsultant yuqoridagi loyihani baholash bo‘yicha oraliq so‘rovlar o‘tkazish uchun ma’lumotlarni to‘plash va tahlil qilishda Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhiga yordam beradi. Ushbu so‘rovlar “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi natijalari doirasida belgilangan maqsadlarga muvofiq loyihaning rivoji va natijalarini baholash uchun ishlatiladi.
Mazkur topshiriqni bajarish uchun shartnoma tuzuvchi tashkilot O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi (keyingi o‘rinlarda “Buyurtmachi” deb yuritiladi) hisoblanadi. Loyiha 5 ta hududni qamrab oladi: Jizzax, Sirdaryo, Farg‘ona, Namangan va Andijon viloyatlari. Ushbu topshiriqning batafsil texnik topshirig‘i quyidagi havolada mavjud:
https://docs.google.com/document/d/1qdKDLipKmgRfR6Na7FbIEq9hOxBV1Bq4/edit?usp=sharing&ouid=108999194439697138047&rtpof=true&sd=true
Buyurtmachi vakolatli mamlakatlardan maqbul konsalting kompaniyalarini (“Konsultantlar”) o‘z xizmatlarini taklif etishga taklif qiladi. Qiziqqan konsultantlar o‘z xizmatlarini amalga oshirish uchun zarur malaka va tegishli tajribaga ega ekanliklarini ko‘rsatadigan ma’lumotlarni taqdim etishlari kerak, shu jumladan (1) O‘zbekistonda keng ko‘lamli tadqiqotlar o‘tkazish bo‘yicha kamida 5 yillik tajribaga ega bo‘lish (CAPI (Computer Assisted Personal Interview) intervyularidan foydalangan holda kamida 2000 respondent ishtirokida kamida beshta tadqiqot o‘tkazganlik), shu jumladan ma'lumotlarni tahlil qilish; (2) O‘zbekistonda infratuzilmani rivojlantirish, jumladan, mahalliy xizmatlar, jumladan: suv ta’minoti, sanitariya va gigiyena, shuningdek elektr ta’minoti bo‘yicha tadqiqot olib borish, ma’lumotlarini to‘plash bo‘yicha tasdiqlangan tajriba; qishloq joylarda yoshlar bilan suhbatlar o‘tkazish bo‘yicha mavjud bilim yoki tajriba ustunlik beradi; (3) oraliq so‘rovlar o'tkazish uchun malakali doimiy xodimlar; va (4) xalqaro moliya institutlari tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda shunga o‘xshash vazifalarni bajarish tajribasi.
Konsultantlar o‘z malakalarini oshirish uchun qo‘shma korxona yoki yordamchi konsultant  shaklida boshqa firmalar bilan birlashishlari mumkin.
Konsultant tanlab olish Jahon bankining FIP qarz oluvchilar uchun “Konsultant malakasiga asoslangan xarid” usuli (2020-yil noyabr) sotib olish me’yorlariga muvofiq amalga oshiriladi.
Qiziqqan tomonlar “qisqa ro‘yxat” mezonlariga muvofiqligini ko‘rsatib, o‘z tashkilotlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni taqdim etishlari shart. Elektron pochta orqali qiziqish takliflari bildirilishiga ruxsat beriladi.
Qiziqish ifodasi 2025-yil 10-fevral soat 24:00 gacha (Toshkent vaqti bilan) quyidagi manzilga taqdim etilishi kerak. Kech topshirilgan arizalar ko‘rib chiqilmaydi. Ma’lumotni ingliz va rus tillarida taqdim etilishi maqsadga muvofiq.

Запрос на выражение заинтересованности
Республика Узбекистан получила от Всемирного Банка кредит для финансирования проекта «Развитие сельской инфраструктуры», и намеревается использовать часть средств для найма консалтинговой фирмы (в дальнейшем именуемой «Консультант») для оказания нижеуказанных услуг:
Консультационные услуги для проведения промежуточного опроса по оценке проекта
Консультант окажет содействие Объединенной Группе реализации проекта в сборе данных и их анализа для проведения промежуточного опроса по оценке вышеуказанного проекта. Данный опрос будет использоваться для оценки прогресса и результатов проекта в соответствии с целевыми показателями, установленными в рамках результатов Проекта «Развитие сельской инфраструктуры».
Организацией, заключающей контракт на выполнение этого задания, является Объединенная Группа реализации проекта при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан (в дальнейшем именуемая «Заказчик»). Проект охватывает 5 областей: Джизакскую, Сырдарьинскую, Ферганскую, Наманганскую и Андижанскую область. Подробное техническое задание данного задания доступно по следующей ссылке:
https://docs.google.com/document/d/1qdKDLipKmgRfR6Na7FbIEq9hOxBV1Bq4/edit?usp=sharing&ouid=108999194439697138047&rtpof=true&sd=true
Заказчик приглашает приемлемые консалтинговые фирмы («Консультанты») из правомочных стран выразить свою заинтересованность в предоставлении Услуг. Заинтересованные консультанты должны предоставить информацию, демонстрирующую, что у них есть необходимая квалификация и соответствующий опыт для выполнения Услуг, в том числе (1) не менее 5 лет опыта проведения сопоставимых крупномасштабных исследований в Узбекистане (не менее пяти исследований с участием не менее 2000 респондентов с использованием CAPI (Computer Assisted Personal Interview) интервью), включая анализ данных; (2) подтвержденный опыт сбора исследовательских данных в Узбекистане по вопросам развития инфраструктуры, включая местные услуги, такие как: водоснабжение, санитария и гигиена, а также электроснабжение; знание или опыт проведения интервью с молодежью в сельской местности будет плюсом; (3) квалифицированный ключевой персонал для проведения промежуточного опроса; и (4) опыт выполнения аналогичных задач в проектах, финансируемых международными финансовыми институтами.
Консультанты могут объединяться с другими фирмами в форме совместного предприятия или вспомогательного консультанта для повышения их квалификации.
Отбор консультанта будет проводиться с использованием метода закупок «Отбор на основе квалификации консультанта» в соответствии с Правилами закупок для заемщиков ФИП Всемирного банка (ноябрь 2020 г.).
Заинтересованные претенденты должны представить информацию о своей организации, демонстрируя соответствие критериям «короткого списка». Допускается подача выражений заинтересованности через электронную почту.
Выражение заинтересованности должно быть представлено до 24:00 часов 10 февраля 2025 года (время Ташкентское) по адресу указанному ниже. Поздние представления заявок не рассматриваются. Представление информации желательно на английском и русском языках.