Jahon banki hamda Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi mutaxassislaridan iborat jamoa Andijon va Farg‘ona viloyatlarida bo‘lib “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi bo‘yicha uchrashuvlar o‘tkazishdi.
Dastlab Andijon viloyati Shahrixon tuman hokimligida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda tomonlar Jahon banki tomonidan moliyalashtirishi kutilayotgan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” 2-bosqich loyihasini amalga oshirish istiqbollarini muhokama qilishdi. Shundan so‘ng tumandagi loyihaga kiritilishi mumkin bo‘lgan umumta’lim maktabi bilan tanishildi.
Bundan tashqari, missiya tomonidan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida qurib foydalanishga topshirilgan Marhamat tumanidagi 4-umumta’lim maktabi ham ko‘zdan kechirildi.
Tashrifning 2-kunida Jahon banki va BLAOG xodimlari Farg‘ona viloyatining Quva tuman hokimligi vakillari bilan uchrashishdi. Kunning ikkinchi yarmida Yozyovvon tumanida loyiha doirasida jamoa safarbarligi ishlari tashkil qilingani yuzasidan mahalliy aholi tomonidan taqdimot o‘tkazildi.

A team of specialists from the World Bank and the Joint Projects Implementation Unit under the Ministry of Economy and Finance visited the Andijan and Fergana regions to hold meetings related to the Rural Infrastructure Development Project.
During a meeting at the Shahrikhon District khokimiyat in Andijan region, the parties discussed the prospects for implementing Stage 2 of the Rural Infrastructure Development Project, which is expected to be financed by the World Bank. Following the meeting, the delegation visited a secondary school in Shahrikhon District that could potentially be included in the project.
The delegation also inspected Secondary School No. 4 in Marhamat District, which was built and commissioned as part of the Rural Infrastructure Development Project.
On the second day of the visit, representatives of the World Bank and JPIU met with officials from the Kuva District khokimiyat in the Fergana region. In the second half of the day, residents of Yozyovon District presented on the organization of collective mobilization efforts within the framework of the project.