Jahon banki hamda Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi mutaxassislaridan iborat jamoa Andijon va Farg‘ona viloyatlarida bo‘lib “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi bo‘yicha uchrashuvlar o‘tkazishdi.
Dastlab Andijon viloyati Shahrixon tuman hokimligida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda tomonlar Jahon banki tomonidan moliyalashtirishi kutilayotgan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” 2-bosqich loyihasini amalga oshirish istiqbollarini muhokama qilishdi. Shundan so‘ng tumandagi loyihaga kiritilishi mumkin bo‘lgan umumta’lim maktabi bilan tanishildi.
Bundan tashqari, missiya tomonidan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida qurib foydalanishga topshirilgan Marhamat tumanidagi 4-umumta’lim maktabi ham ko‘zdan kechirildi.
Tashrifning 2-kunida Jahon banki va BLAOG xodimlari Farg‘ona viloyatining Quva tuman hokimligi vakillari bilan uchrashishdi. Kunning ikkinchi yarmida Yozyovvon tumanida loyiha doirasida jamoa safarbarligi ishlari tashkil qilingani yuzasidan mahalliy aholi tomonidan taqdimot o‘tkazildi.

Команда экспертов Всемирного банка и Группы реализации объединенных проектов при Министерстве экономики и финансов посетила Андижанскую и Ферганскую области для проведения встреч, связанных с проектом «Развитие сельской инфраструктуры».
В ходе встречи в хокимияте Шахриханского района Андижанской области стороны обсудили перспективы реализации второго этапа проекта «Развитие сельской инфраструктуры», который планируется финансировать Всемирным банком. После встречи делегация посетила среднюю школу в Шахриханском районе, которая может быть включена в проект.
Также делегация провела инспекцию средней школы №4 в Мархаматском районе, которая была построена и введена в эксплуатацию в рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры».
На второй день визита представители Всемирного банка и ГРОП встретились с представителями хокимията Кувинского района Ферганской области. Во второй половине дня жители района Язяван представили презентацию об организации работы по коллективной мобилизации в рамках проекта.