O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 25-noyabrdagi “Jahon bankining Xalqaro taraqqiyot uyushmasi va Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki ishtirokida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-4898-son qaroriga muvofiq, Namangan, Farg‘ona, Andijon, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida qator ijtimoiy soha hamda infratuzilma obyektlari qurilishi davom etmoqda.
Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi tomonidan amalga oshirilayotgan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Namangan viloyatida yana bir inshoot aholi uchun foydalanishga topshirildi.
Chust  tumani “Og‘asaroy” MFYda joylashgan 28-sonli maktab yangi binosi qurilishi yangi o‘quv yilida qishloq aholisi uchun quvonchli hodisa bo‘ldi. Mahalliy aholi, tuman hokimligi ochilish marosimini tantanaviy tarzda tashkil etib, loyiha tashabbuskori bo‘lgan BLAOG jamoasiga va Jahon banki vakillariga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 25 ноября 2020 года № ПП-4898 «О мерах по реализации проекта «Развитие сельской инфраструктуры» с участием Международной ассоциации развития Всемирного банка и Азиатского банка инфраструктурных инвестиций», в Наманганской, Ферганской, Андижанской, Сырдарьинской и Джизакской областях ведется строительство множества объектов социальной и инфраструктурной сферы.
В рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры», осуществляемого Объединенной группой по реализации проектов при Министерстве экономики и финансов, еще один объект в Наманганской области был введен в эксплуатацию для местного населения.
Строительство нового здания школы №28, расположенной в Махалле «Огасарой» Чустского района, стало радостным событием для сельчан с началом нового учебного года. На торжественной церемонии открытия, организованной районным хокимиятом, жители выразили благодарность сотрудникам ОГРП, которые были инициаторами проекта, и представителям Всемирного банка.