“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining 2-bosqichi doirasida Farg‘ona viloyati Yozyovon tumanida ko‘makdosh hamkor tashkilotlari (“CEED” va “Rhythm Plus”) bilan uchrashuv tashkil etildi.
Unda hududlardagi qishloq fasilitatorlari, muhandislar hamda MFY huzurida tashkil etilgan mahalla taraqqiyot guruhlari a’zolari ishtirok etib, tumandagi 6 ta mahallada dastlabki safarbarlik ishlari yakunlanganligi va “Qishloq taraqqiyot rejasi”ni (QTR) Tuman loyiha qo‘mitasi (TLQ) ishtirokida ko‘rib chiqish va tasdiqlash muhokama qilindi.
Yig‘ilishda TLQ raisi, Yozyovon tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari Akramjon Eraliyev hamda TLQ boshqa a’zolari, mahalla raislari, MTG raisi va a’zolari ishtirok etdilar.
Shuningdek, uchrashuvda har bir mahallada amalga oshirilgan safarbarlik ishlar va o‘rganishlar yuzasidan taqdimotlar namoyish etildi.

Проводятся встречи по разработке «Плана развития села»
В рамках второй фазы проекта «Развитие сельской инфраструктуры», в Язяванском районе Ферганской области проведена встреча с участием партнерских организаций «CEED» и «Rhythm Plus».
В мероприятии приняли участие сельские фасилитаторы, инженеры и члены группы по развитию махалли, созданной при СГМ. Повестка дня включала обсуждение завершения первичной мобилизации в шести махаллях района и анализ с утверждением «Плана развития села» при активном участии районного проектного комитета (РПК).
На заседании присутствовали председатель РПК, первый заместитель хокима Язяванского района по экономическим вопросам и сокращению бедности Акрамжон Эралиев, а также другие члены комитета, включая представителей махалли и ГРМ.
В ходе встречи были представлены отчеты о проделанной работе по мобилизации и обучению в каждой из махаллей.