“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining 2-bosqichi doirasida Farg‘ona viloyati Yozyovon tumanida ko‘makdosh hamkor tashkilotlari (“CEED” va “Rhythm Plus”) bilan uchrashuv tashkil etildi.
Unda hududlardagi qishloq fasilitatorlari, muhandislar hamda MFY huzurida tashkil etilgan mahalla taraqqiyot guruhlari a’zolari ishtirok etib, tumandagi 6 ta mahallada dastlabki safarbarlik ishlari yakunlanganligi va “Qishloq taraqqiyot rejasi”ni (QTR) Tuman loyiha qo‘mitasi (TLQ) ishtirokida ko‘rib chiqish va tasdiqlash muhokama qilindi.
Yig‘ilishda TLQ raisi, Yozyovon tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari Akramjon Eraliyev hamda TLQ boshqa a’zolari, mahalla raislari, MTG raisi va a’zolari ishtirok etdilar.
Shuningdek, uchrashuvda har bir mahallada amalga oshirilgan safarbarlik ishlar va o‘rganishlar yuzasidan taqdimotlar namoyish etildi.

As part of the second phase of the Rural Infrastructure Development project, a meeting was held in Yazyavan district of Fergana region with the participation of partner organizations “CEED” and “Rhythm Plus”.
The event was attended by qishloq facilitators, engineers and members of the Mahalla Development Group established under the MCA. The agenda included discussion on completion of primary mobilization in six mahallas of the district and review with approval of “Qishloq Development Plan” with active participation of District Project Committee (DPC).
The meeting was attended by the RPC Chairman, First Deputy Khokim of Yazyavan District on Economic Issues and Poverty Reduction Akramjon Eraliev and other committee members, including representatives of the mahalla and MDG.
During the meeting, reports on the work done on mobilization and training in each of the mahallas were presented.