Joriy yilning 22-aprel kuni "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasini amalga oshirishga tayyorgarlik ko'rish va qo'llab-quvvatlash missiyasi doirasida navbatdagi uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Jahon bankining katta mutaxassisi Robert Vrubel, Jahon bankining ijtimoiy rivojlanish bo'yicha mutaxassisi Rano Tlepova, BLAOG direktori vazifasini bajaruvchi Bahodir To'rayev, safarbarlik bo'yicha mutaxassis Munojat Muradova va boshqalar ishtirok etdi.
Konstruktiv muloqot davomida mutaxassislar Andijon va Namangan viloyatlariga tashrifning muhim jihatlarini, shuningdek, QIRL loyihasini muvaffaqiyatli amalga oshirishdagi bo'lajak vazifalarni muhokama qildilar.
23-aprel kuni Jahon bankining Toshkent ofisida safarbarlik, atrof-muhitni muhofaza qilish bo'yicha xodimlar va boshqalar jahon bankining ekologik va ijtimoiy himoya bo'yicha yangi siyosati bilan tanishish uchun yig'ildilar. Kunning ikkinchi yarmida CEED konsalting kompaniyasi vakillari bilan Zoom uchrashuvi bo'lib o'tdi, unda muhandislik qismidagi yangilanishlar ko'rib chiqildi.

On April 22 of this year, a regular meeting was held within the framework of the mission to prepare and support the implementation of the Rural Infrastructure Development project.
The meeting was attended by Robert Wrobel, a senior specialist at the World Bank, Rano Tlepova, a specialist in social development at the World Bank, Bahodir Turaev, Acting Director of the JPIU, Munojat Muradova, a specialist in mobilization, and others.
During the constructive dialogue, the experts discussed the key points of the visit to Andijan and Namangan regions, as well as the upcoming tasks in the successful implementation of the JPIU project.
On April 23, at the Tashkent office of the World Bank, employees of mobilization, environmental protection and others gathered to familiarize themselves with the new World Bank policy on environmental and social protection. In the afternoon, a ZOOM meeting was held with representatives of the CEED consulting company, where updates on the engineering part were reviewed.