Joriy yilning 15-aprel kuni Jahon banki vakillari va Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi o'rtasida loyihaning ikkinchi bosqichiga tayyorgarlik ko'rish va loyihani amalga oshirishni qo'llab-quvvatlash missiyasi doirasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Jahon bankining katta mutaxassisi Rob Vrubel, Jahon bankining ijtimoiy rivojlanish bo'yicha mutaxassisi Rano Tlepova va BLAOG (Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi) mutaxassislari ishtirok etdi.
Konstruktiv muloqot davomida loyihaning joriy amalga oshirilishi, amalga oshirish jarayonida yuzaga kelishi mumkin bo'lgan muammolarni hal etish, tadbirkorlikni qo'llab-quvvatlashning ustuvor yo'nalishlari, ayollar va zaif guruhlarga alohida e'tibor qaratish, shuningdek, QIRL 2 loyihasi masalalari har tomonlama muhokama qilindi

15 апреля текущего года, состоялась встреча представителей Всемирного банка и Группы реализации проектов при Министерстве экономики и финансов, в рамках миссии по подготовке и поддержке реализации проекта.
Во встрече приняли участие старший специалист Всемирного банка Роб Врубель, специалист по социальному развитию Всемирного банка Рано Тлепова и специалисты ОГРП (Объединенная группа реализации проектов).
В ходе конструктивного диалога, всесторонне обсуждалась текущая реализация проекта, решение возможных проблем в ходе реализации, приоритетные области для поддержки предпринимательства, уделение особого внимания женщинам и уязвимым группам, а также были затронуты вопросы проекта RIDP 2.