"Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasi doirasida Namangan viloyatida ishlar davom etmoqda. Namangan viloyatining Mingbuloq tumanida, "Tupsada" mahallasida 120 nafar tarbiyalanuvchiga mo‘ljallangan 32-son bolalar bog‘chasining qo‘shimcha binosi qurilishi davom etmoqda. Hozirgi vaqtda qurilish ishlari 70 foizga "Texno qurilish 889" MCHJ tomonidan yakunlangan.
Chust tumanidagi "Og‘asaroy" mahallasida 210 o‘quvchiga mo‘ljallangan 28-maktabga qo‘shimcha bino qurilishi ham davom etmoqda. Qurilish ishlari "Ozod" MCHJ tomonidan amalga oshirilmoqda.
Shuningdek, Pop tumani "Pillakash" mahallasida "Do‘stlik" MCHJ korxonasi tomonidan "Ichki yo‘llarni asfaltlash" subloyihasi va 64 - maktabning ma’naviyat va ma’rifat zalini ta’mirlash ishlari "Sharq"MCHJ xodimlari tomonidan amalga oshirilmoqda.

Within the framework of the Rural Infrastructure Development project, work continues in Namangan region. In the Mingbulak district of Namangan region, in the Tupsada mahalla, the construction of an additional kindergarten building No. 32 designed for 120 pupils continues. At the moment, the construction work has been completed by 70% by “Techno Kurilish 889” LLC.
In the Chust district, in the Ogasaroy mahalla, the construction of an additional building for school No. 28, designed for 210 students, is also continuing. Construction works are carried out by “Ozod” LLC.
Also in the Pop district, in the Pillakash mahalla, a subproject "Asphalting of internal roads" is being implemented by the company “Dustlik” LLC and a subproject "Repair of a social facility" - repair of the assembly hall of school No. 64 by employees of “Shark” LLC.