"Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasi doirasida Namangan viloyatida ishlar davom etmoqda. Namangan viloyatining Mingbuloq tumanida, "Tupsada" mahallasida 120 nafar tarbiyalanuvchiga mo‘ljallangan 32-son bolalar bog‘chasining qo‘shimcha binosi qurilishi davom etmoqda. Hozirgi vaqtda qurilish ishlari 70 foizga "Texno qurilish 889" MCHJ tomonidan yakunlangan.
Chust tumanidagi "Og‘asaroy" mahallasida 210 o‘quvchiga mo‘ljallangan 28-maktabga qo‘shimcha bino qurilishi ham davom etmoqda. Qurilish ishlari "Ozod" MCHJ tomonidan amalga oshirilmoqda.
Shuningdek, Pop tumani "Pillakash" mahallasida "Do‘stlik" MCHJ korxonasi tomonidan "Ichki yo‘llarni asfaltlash" subloyihasi va 64 - maktabning ma’naviyat va ma’rifat zalini ta’mirlash ishlari "Sharq"MCHJ xodimlari tomonidan amalga oshirilmoqda.

В Наманганской области продолжается реализация проекта «Развитие сельской инфраструктуры»
В рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры» продолжаются работы в Наманганской области. В Мингбулакском районе Наманганской области, в махалле «Тупсада» продолжается строительство дополнительного здания детского сада №32 рассчитанное на 120 воспитанников. На данный момент строительные работы завершены на 70%, ООО «Техно курилиш 889».
В Чустстком районе, в махалле «Огасарой» также продолжается строительство дополнительного здания школе №28, рассчитанное на 210 учащихся. Строительные работы реализуются ООО «Озод».
Также в Папском районе, в махалле «Пиллакаш» реализуется субпроект «Асфальтирование внутренних дорог» предприятием ООО «Дустлик» и субпроект «Ремонт социального объекта» - ремонт актового зала школы №64 сотрудниками ООО «Шарк».