Marxamat tumanidagi "Oybek" va "Uzumzor" mahallalarida yo'llar asfaltlandi
Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi hamda Jahon banki xodimlarining Andijon viloyatiga tashrifi bo'lib o'tdi. Tashrifning maqsadi "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish"loyihasi doirasida amalga oshirilgan subloyihalar bilan tanishish edi. Mutaxassislar Marxamat tumanidagi "Uzumzor" va "Oybek"mahallalariga asfaltlangan yo'llarni ko'zdan kechirdilar. Yo'llarning uzunligi "Uzumzor" mahallasida 7 524 km (qiymati 2,6 mlrd.so'm), "Oybek" mahallasida 12 670 km (qiymati 4,3 mlrd. so'm) ni tashkil etadi.
Tashrif yakunida mahalliy aholi loyiha haqida samimiy minnatdorchilik va samimiy taassurotlarini bildirdi.

В махаллях “Ойбек” и “Узумзор” Мархаматского района заасфальтировали дороги
Сотрудники Группы реализации проектов при Министерстве экономики и финансов и Всемирного банка посетили с рабочим визитом Андижанскую область. Целью визита было ознакомление с реализованными субпроектами в рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры». Специалисты осмотрели заасфальтированые дороги в Мархаматском районе, в махаллях "Узумзор" и "Ойбек". Протяженность дорог составляет в махалле "Узумзор" 7 524 км (стоимостью 2,6 млрд. сум), в махалле "Ойбек" 12 670 км (стоимостью 4,3 млрд. сум).
В заключении визита, местное жители выразили свои искренние благодарности и теплые впечатления о проекте.