Bugun Iqtisodiyot va Moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi va Jahon banki xodimlari Namangan viloyatiga tashrif buyurishdi. Tashrifdan maqsad "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish loyihasi" doirasida amalga oshirilayotgan subloyihalar bilan tanishishdan iborat edi. Mutaxassislar Namangan viloyati Pop tumani "Madaniyat" mahallasida joylashgan 49-sonli maktabgacha ta'lim muassasasiga tashrif buyurishdi. Bolalar bog'chasi binosi aholi orasida ovoz berish yo'li bilan tanlangan va 80 o'ringa mo'ljallangan. Subloyihaning qiymati 4 261 000 000 so'm.
Tashrif davomida mahalliy aholi va maktabgacha ta'lim muassasasi xodimlari yangi bolalar bog'chasining qurib bitkazilishi munosabati bilan Iqtisodiyot va Moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi va Jahon banki xodimlariga samimiy minnatdorlik bildirib, iliq taassurotlari bilan bo'lishishdi.

In Madaniyat mahalla of Pop district, was introduced new kindergarten
Today employees of the Project Implementation Group under the Ministry of Economy and Finance and the World Bank visited Namangan region. The purpose of the visit was to familiarize with the implemented sub-projects within the framework of the“Rural infrastructure Development Project”. The specialists visited preschool educational institution No. 49, located in the mahalla "Madaniyat" of the Pap district, Namangan region. The building of the kindergarten was chosen among the population by voting and is designed for 80 seats. The cost of the subproject is 4,261,000,000 soums.
During the visit, local residents and employees of the preschool expressed their sincere gratitude and warm impressions in connection with the completion of the new kindergarten.