Joriy yilning 7-noyabr kuni Jahon bankining Toshkentdagi bosh ofisida "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish"loyihasi xodimlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Jahon bankining katta mutaxassisi Robert Vrubel, Jahon bankining ijtimoiy rivojlanish bo'yicha mutaxassisi Rano Tlepova, BLAOG direktori (Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi) Zafar Urakov, safarbarlik bo'yicha mutaxassis Munojat Muradova, xaridlar bo'yicha mutaxassis Xurshid Usmonov va boshqa mutaxassislar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida QIRL-2 loyihasini amalga oshirish, texnik nazorat va boshqaruv axborot tizimi masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, loyiha uchun xaridlar masalasi, quruvchilar, konsalting kompaniyalari va donor tashkilotlar bilan tuzilgan shartnomalarga qanday o'zgartirishlar kiritilishi kerakligi muhokama qilindi.

Состоялась встреча в рамках проекта "Развитие сельской инфраструктуры"
7 ноября текущего года, в головном офисе Всемирного банка в Ташкенте состоялась встреча с сотрудниками проекта "Развитие сельской инфраструктуры".
Во встрече приняли участие  старший специалист Всемирного банка Роберт Врубель, специалист по социальному развитию Всемирного банка Рано Тлепова, директор ОГРП (Объединенная группа реализации проектов) Зафар Ураков, специалист по мобилизации Муножат Мурадова, специалист по закупкам Хуршид Усманов и другие специалисты.
Были обсуждены вопросы реализации проекта ПРСИ-2, вопросы технического надзора и информационной системы управления. В ходе обсуждения, также была затронута тема закупок для проекта, какие изменения необходимо внести в контракты с закупщиками, строителями, консалтинговыми компаниями и донорными организациями.