Joriy yilning 7-noyabr kuni Jahon bankining Toshkentdagi bosh ofisida "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish"loyihasi xodimlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Jahon bankining katta mutaxassisi Robert Vrubel, Jahon bankining ijtimoiy rivojlanish bo'yicha mutaxassisi Rano Tlepova, BLAOG direktori (Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi) Zafar Urakov, safarbarlik bo'yicha mutaxassis Munojat Muradova, xaridlar bo'yicha mutaxassis Xurshid Usmonov va boshqa mutaxassislar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida QIRL-2 loyihasini amalga oshirish, texnik nazorat va boshqaruv axborot tizimi masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, loyiha uchun xaridlar masalasi, quruvchilar, konsalting kompaniyalari va donor tashkilotlar bilan tuzilgan shartnomalarga qanday o'zgartirishlar kiritilishi kerakligi muhokama qilindi.

A meeting was held within the framework of the "Rural Infrastructure Development" project
On November 7 of this year, a meeting with employees of the Rural Infrastructure Development project took place at the World Bank's country office.
The meeting was attended by Senior Specialist of the World Bank Robert Vrubel, Social Development Specialist of the World Bank Rano Tlepova, Director of the JPIU (Joint Project Implementation Unit) Zafar Urakov, Mobilization specialist Munozhat Muradova, Procurement specialist Khurshid Usmanov and other specialists.
The issues of implementation of the RIDP-2 project, issues of technical supervision and information management system were discussed. During the discussion, the topic of procurement for the project was also touched upon, what changes should be made to contracts with buyers, builders, consulting companies and donor organizations.