Oktabr oyida Namangan viloyatida "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasiga kiritilgan 5 ta tumandan jami 23 ta mahallalarda 1,2,3-subloyihalar uchun Jamoatchilik muhokamalari olib borildi. Ular quyidagilar: Yangiqo'rg'on tumanida: 1) "Cho'ngbag'ish" MFY " 17-sonli maktabni joriy ta'minlash" 2) "Oqsuv-G'ovazon" MFY "Ichki ko'chalarni asfaltlash" 3) "G'ovazon" MFY "Ichki ko'chalarni asfaltlash" 4) "Madaniyat" MFY "Ichki ko'chalarni asfaltlash"; "Mingbuloq" tumanida: 1) "Qirqchek" MFY "Ichki yo'llarni asfaltlash va shag'allash" 2) "Momoxon" MFY "Ichki yo'llarni shag'allash" 3) "Uyurchi Damko'l" MFY "Ichki yo'llarni asfaltlash va shag'allash" 4) "Yakkatol" MFY "Ichki yo'llarni asfaltlash va shag'allash";
Pop tumanida: 1) "Pillakash" MFY "Ichki yo'llarni ta'mirlash" 2) "Yangiobod" MFY "Ichki yo'llarni asfaltlash" 3) "Bog'" MFY "Elektr ta'minotini yaxshilash" 4) "Mirishkor" MFY "Elektr ta'minotini yaxshilash" 5) "Birlashgan" MFY "Elektr ta'minotini yaxshilash" 6) "Yangichek" MFY "Maktablarga sport maydonlarini qurish" va "Elektr ta'minotini yaxshilash" 7) "Sohibkor" MFY "Elektr ta'minotini yaxshilash"; Chust tumanida: 1) "Qiziltepa" MFY "Maktabga qo'shimcha bino qurish" 2) "Shoyon" MFY "56-sonli MTT ga qo'shimcha bino qurish" 3) "Bolo" MFY "Ichki ko'chalarni shag'allashtirish" 4) "Shuvar" MFY "55-sonli maktabga qo'shimcha bino qurish va mavjud maktab binosini rekonstruksiya qilish" 5) "Yorqishloq" MFY "Maktabgacha ta'lim muassasasini yangittan qurish" 6) "Pilol" MFY "Ichimlik suvi tarmog'ini tortish va "Ichki yo'llarni asfaltlash va shag'allash"

По проекту "Развитие сельской инфраструктуры" в Наманганской области состоялись общественные обсуждения
В октябре в Наманганской области в 23 махаллях  5 районов, включенных в проект "Развитие сельской инфраструктуры", состоялись общественные обсуждения  1,2,3 субпроектов. В Янгикурганском районе: 1) махалля "Чунгбагиш" "Реконструкция школы № 17" 2) махалля "Аксув-Говазон"  "Асфальтирование внутренних дорог" 3) махалля "Говазон" "Асфальтирование внутренних дорог" 4) махалля "Маданият" "Асфальтирование внутренних дорог"; В Мингбулакском районе: 1) махалля "Киркчик" "Асфальтирование и посыпка гравием внутренних дорог" 2) махалля "Момохон" "Посыпка гравием внутренних дорог" 3) махалля "Уюрчи Дамкул" "Асфальтирование и посыпка гравием внутренних дорог" 4) махалля "Яккатол" "Асфальтирование и посыпка гравием внутренних дорог";
В Папском районе: 1)махалля "Пиллакаш" "Ремонт внутренних дорог" 2) махалля "Янгиабад" "Асфальтирование внутренних дорог" 3) махалля "Бог"  "Улучшение электроснабжения" 4) махалля "Миришкор" "Улучшение электроснабжения" 5) махалля "Бирлашган" "Улучшение электроснабжения" 6) махалля "Янгичек" "Строительство спортивных площадок для школ" и "Улучшение электроснабжения " 7) махалля "Сохибкор" Улучшение электроснабжения"; В Чустском районе: 1) махалля "Кызылтепа" "Строительство дополнительного здания к школе" 2) махалля "Шойон" "Строительство дополнительного здания к ДОУ № 56" 3) махалля "Боло" "Посыпка гравием внутренних дорог" 4) махалля "Шувар" "Строительство дополнителького здания к школе № 55 и "Реконструкция старого  здания школы" 5) махалля "Ёркишлок" "Строительство нового ДОУ" 6) махалля "Пилол" "Волочение сети питьевой воды" и Пилол МФИ "и"мощение и гравий внутренних дорог" и "Асфальтирование и посыпка гравием внутренних дорог".