Joriy yilning 3-oktyabr kuni Jahon banki delegatsiyasi va BLAOG xodimlarining Farg'ona viloyatiga “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining taklif etilayotgan ikkinchi loyihasi — Qishloq infratuzilmasini aniqlash missiyasi va rivojlantirish loyihasi – amalga oshirishni qo'llab-quvvatlash missiyasi" doirasida tashrifi bo'lib o'tdi.
BLAOG xodimlari va delegatsiya a'zolari Farg'ona viloyati Yozyovon tumanidagi "Porloq" mahallasi aholisi bilan uchrashuv o'tkazdilar. Uchrashuv davomida mahalliy aholining fikri, xususan, "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish"loyihasi doirasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ularning takliflari va fikr-mulohazalari o'rganildi.
"Porloq" mahallasida 9,6 km uzunlikdagi "Ichki yo'llarni asfaltlash" subloyihasi amalga oshirildi. Mahalliy aholi loyiha haqida ijobiy fikrlari bilan o'rtoqlashib, o'z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

On October 3 of this year, a delegation of the World Bank and JPIU employees visited the Fergana Region, as part of the mission "Proposed Second Rural Infrastructure Development Project — Identification Mission and Rural Infrastructure Development Project – Implementation Support Mission".
JPIU employees and members of the delegation held a meeting with the population of the Porlok mahalla in Yazyavan district of Fergana region. During the meeting, the opinion of the local population was studied, namely their suggestions and feedback on the work done within the framework of the Rural Infrastructure Development project.
A subproject "Asphalting of internal roads" with a length of 9.6 km was implemented in the Porlok mahalla. Local residents shared their positive feedback about the project and expressed their gratitude.