Joriy yilning 3-oktyabr kuni Jahon banki delegatsiyasi va BLAOG xodimlarining Farg'ona viloyatiga “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining taklif etilayotgan ikkinchi loyihasi — Qishloq infratuzilmasini aniqlash missiyasi va rivojlantirish loyihasi – amalga oshirishni qo'llab-quvvatlash missiyasi" doirasida tashrifi bo'lib o'tdi.
BLAOG xodimlari va delegatsiya a'zolari Farg'ona viloyati Yozyovon tumanidagi "Porloq" mahallasi aholisi bilan uchrashuv o'tkazdilar. Uchrashuv davomida mahalliy aholining fikri, xususan, "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish"loyihasi doirasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ularning takliflari va fikr-mulohazalari o'rganildi.
"Porloq" mahallasida 9,6 km uzunlikdagi "Ichki yo'llarni asfaltlash" subloyihasi amalga oshirildi. Mahalliy aholi loyiha haqida ijobiy fikrlari bilan o'rtoqlashib, o'z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

3 октября текущего года состоялся визит делегации Всемирного банка и сотрудников ОГРП в Ферганскую область, в рамках миссии «Предлагаемый второй проект развития сельской инфраструктуры — Миссия по выявлению и Проект по развитию сельской инфраструктуры – Миссия по поддержке реализации».
Сотрудники ОГРП и члены делегации провели встречу с населением махалли «Порлок» в Язъяванском районе Ферганской области. В ходе встречи было изучено мнение местного населения, а именно их предложения и отзывы о проделанных работах в рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры».
В махалле «Порлок» был реализован субпроект «Асфальтирование внутренних дорог» протяженностью 9,6 км. Местные жители поделились своими положительными отзывами о проекте и выразили свою благодарность.