Qo‘rg‘onchaning yo‘llari endi asfaltlangan
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentininig 25.11.2020 yil kungi Jahon banki va Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki ishtirokida "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish loyihasi" ni amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi PQ-4898 qaroriga muvofiq, Ko‘makdosh xamkor ( AKTED Fransiya)  ISW (Kanada) Yuksalish Umummilliy xarakati, Taraqqiyot ( NNT) tomonidan amalga oshirilgan safarbarlik ishlari davomida  Andijon viloyati Marhamat tumani Qo'rg'oncha MFY da  aholi tomonidan "Ichki yo'llarni asfaltlash" subloyihasi tanlangan edi.
Jami Qo'rg'oncha MFYning 8,7 km loyiha doirasida tanlangan barcha ko'chalarida asfaltlashtirish ishlari yakunlandi.

In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 25.11.2020 PP-4898 On measures to implement the "rural infrastructure development project" with the participation of the World Bank and the Asian Infrastructure Investment Bank, the joint partner (acted France) ISW (Canada) is implementing a project implemented by the nationwide movement for uplift, development (NGO). Andijan region in the course of intensive mobilization work in the mahalla "Kurgancha" was selected by residents for the subproject "Asphalting of internal roads".
In total, asphalting of all streets, 8.7 km long, selected within the framework of the project was completed.