Joriy yilning 24 -iyul kuni “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Farg'ona viloyati Chust tumani “ Yettiqo'rgon" MFYda qishloq fasilitatorlari J.Ernazarov, N.Qalandarova muhandis M.Mirahmatovlar tomonidan “Qishloq taraqqiyoti rejasi”ni qayta ko'rib chiqish va 3-ijtimoiy auditga tayyorgarlik uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda Amalga oshirilgan yetakchi subloyiha (toza ichimlik suvi bilan ta’minlash) QTRdan chiqarib tashlandi va birinchi subloyiha sifatida - Ichki ko’chalarni shag'allashtirish va asfaltlash tanlanganligi yuzasidan tushintirshlar berildi hamda donor tashkilotlar tomonidan amalga oshirilishi kerak bo'lgan aholi masalalariga ma'sul shaxs sifatida V-MTG a'zolaridan biriktirildi. Hamda V-MTG a’zolari o’rtasida o’zini-o’zi baholash yuzasidan 3.18-shakl bo’yicha V-MTG a’zolariga savollar bilan murojaat etildi va V-MTG a’zolari o’rtasida o’tkazilgan o’zini-o’zi baholash so’rovnomasining muhokamasi natijalari hisobotga qayd etib borildi. Shuningdek, aholiga 3-ijtimoiy audit o'tkazish bo'yicha 3.14 shakl bo'yicha monitoring guruhiga tushuntirishlar berildi.

A meeting on preparation for the 3rd social audit was held in the mahalla "Yettikurgan"
On July 24 of this year, within the framework of the project “Rural infrastructure development” project in mahalla Yettikurgan Chust district Ferghana region rural facilitators J.Ernazarov, N.Kalandarova and M.Mirakhmatov organized a meeting to revise the ”Temporary mahalla development unit" and prepare for the 3rd social audit.
The leading subproject (provision of clean drinking water) implemented at the meeting was excluded from the QDP, and as the first subproject explanations were given about the choice of gravel and asphalting of internal streets, as well as from the members of the T-MDU as persons responsible for public issues that should be implemented by donor organizations. Questions were asked about self-assessment among the members of the T-MDU on Form 3.18 to the members of the T-MDU, and the results of the discussion of the self-assessment questionnaire conducted among the members of the T-MDU were recorded in the report. Explanations were also given to the monitoring group on Form 3.14 on conducting the 3rd social audit of the population.