Joriy yilning 24 -iyul kuni “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Farg'ona viloyati Chust tumani “ Yettiqo'rgon" MFYda qishloq fasilitatorlari J.Ernazarov, N.Qalandarova muhandis M.Mirahmatovlar tomonidan “Qishloq taraqqiyoti rejasi”ni qayta ko'rib chiqish va 3-ijtimoiy auditga tayyorgarlik uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda Amalga oshirilgan yetakchi subloyiha (toza ichimlik suvi bilan ta’minlash) QTRdan chiqarib tashlandi va birinchi subloyiha sifatida - Ichki ko’chalarni shag'allashtirish va asfaltlash tanlanganligi yuzasidan tushintirshlar berildi hamda donor tashkilotlar tomonidan amalga oshirilishi kerak bo'lgan aholi masalalariga ma'sul shaxs sifatida V-MTG a'zolaridan biriktirildi. Hamda V-MTG a’zolari o’rtasida o’zini-o’zi baholash yuzasidan 3.18-shakl bo’yicha V-MTG a’zolariga savollar bilan murojaat etildi va V-MTG a’zolari o’rtasida o’tkazilgan o’zini-o’zi baholash so’rovnomasining muhokamasi natijalari hisobotga qayd etib borildi. Shuningdek, aholiga 3-ijtimoiy audit o'tkazish bo'yicha 3.14 shakl bo'yicha monitoring guruhiga tushuntirishlar berildi.

В махалле "Еттикурган " состоялась встреча по подготовке к 3-му социальному аудиту
24 июля текущего года в рамках проекта “Развитие сельской инфраструктуры” в махалле “ Еттикурган" Чустского района Ферганской области сельские фасилитаторы Дж.Эрназаров, Н.Каландарова инженер М.Мирахматовы организовали встречу по пересмотру ”Плана развития села" и подготовке к 3-му социальному аудиту.
Ведущий субпроект (обеспечение чистой питьевой водой), реализованный на встрече, был исключен из ПРСИ, и в качестве первого субпроекта были даны разъяснения по поводу выбора гравия и асфальтирования внутренних улиц, а также от членов В-ГРМ в качестве лиц, ответственных за вопросы населения, которые должны быть реализованы донорскими организациями. По вопросам самооценки среди членов В-ГРМ по форме 3.18 членам В-ГРМ были заданы вопросы, и результаты обсуждения анкеты самооценки, проведенной среди членов В-ГРМ, были занесены в отчет. Также были даны разъяснения  группе мониторинга по форме 3.14 по проведению 3-го социального аудита населения.