O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzlimasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish guruhi tomonidan ishlab chiqiligan subloyihalar asosida Farg‘ona viloyati Furqat tumanida joylashgan “Boltako‘l” MFYda yana 8,2 km ichki yo‘llar asfaltlashtirildi.
Asfaltlash ishlari avvalida ichimlik suvi ta’minotini yaxshilash maqsadida 1,4 km suv quvurlari yotqizildi.Bundan tashqari yaqin kunlarda ushbu mahallada dasturlarga asosan qo‘shimcha 7,1 km ichki yo‘llarni asfaltlash ishlari olib borilishi rejalashtirilgan.
Bu kabi ezgu ishlar xalqimizni uzog‘ini yaqin, mushkulini oson qilishga xizmat qiladi. Loyiha dasturiga ko‘ra, tumandagi ko‘plab mahallalarda shu kabi ishlar amalga oshirilmoqda.

8.2 km of internal roads were repaired in Furkat district
Based on subprojects developed by the "Rural Infrastructure Development" Project Implementation Unit of the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan, 8.2 km of internal roads in "Baltakul" mahalla, located in Furkat district of Fergana region, have been paved.
At the beginning of the asphalting work, 1.4 km of water pipes were laid to improve the drinking water supply and in addition according to the project, 7.1 km of internal roads will be additionally paved in the coming days. Such good deeds make the life of our people easier and make it better. According to the project, similar landscaping works are being carried out in many mahallas of the district.