O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq infratuzlimasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish guruhi tomonidan ishlab chiqiligan subloyihalar asosida Farg‘ona viloyati Furqat tumanida joylashgan “Boltako‘l” MFYda yana 8,2 km ichki yo‘llar asfaltlashtirildi.
Asfaltlash ishlari avvalida ichimlik suvi ta’minotini yaxshilash maqsadida 1,4 km suv quvurlari yotqizildi.Bundan tashqari yaqin kunlarda ushbu mahallada dasturlarga asosan qo‘shimcha 7,1 km ichki yo‘llarni asfaltlash ishlari olib borilishi rejalashtirilgan.
Bu kabi ezgu ishlar xalqimizni uzog‘ini yaqin, mushkulini oson qilishga xizmat qiladi. Loyiha dasturiga ko‘ra, tumandagi ko‘plab mahallalarda shu kabi ishlar amalga oshirilmoqda.

В Фуркатском районе отремонтировали 8,2 км внутренних дорог
На основе субпроектов, разработанных группой по реализации проекта «Развитие сельской инфраструктуры» Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан, в махалле «Балтакуль», расположенном в Фуркатском районе Ферганской области, заасфальтировано еще 8,2 км внутренних дорог.
В начале работ по асфальтированию с целью улучшения питьевого водоснабжения было проложено 1,4 км водопроводных труб, кроме того, в ближайшие дни согласно проекту, в этой махалле будет дополнительно заасфальтировано 7,1 км внутренних дорог. Такие благие дела облегчают жизнь народа и делают её лучше. Согласно проекту, подобные работы по благоустройству проводятся во многих махаллях района.