LAOG xodimlari va Jahon banki mutaxassislari ishtirokida sub loyihalarni amalga oshirish boʻyicha oʻrta muddatli rejalashtirishning birinchi uchrashuvi boʻlib oʻtdi
LAOG xodimlari va Jahon banki mutaxassislari ishtirokida sub loyihalarni amalga oshirish boʻyicha oʻrta muddatli rejalashtirishning birinchi uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Yig‘ilishda xaridlar, har bir sub loyihani moliyalashtirish masalalari, shuningdek, ekologik va ijtimoiy boshqaruvning ahamiyati ta’kidlandi.
Tomonlar kelgusi oylar uchun rejalarni muhokama qildilar va loyihani rivojlantirish bo‘yicha yagona strategiyani kelishib oldilar. Shuningdek, sub loyihalar samaradorligi va texnik sifatini oshirish, ekologik muvozanatni saqlash istiqbollari muhokama qilindi.
Ushbu maqsadlarga erishishga yordam beradigan chora-tadbirlarni birgalikda ko'rib chiqish rejalashtirilgan.

Состоялась первая встреча среднесрочного планирования выполнения субпроектов с сотрудниками ОГРП и специалистами Всемирного банка.
Состоялась первая встреча среднесрочного планирования выполнения субпроектов с сотрудниками ОГРП и специалистами Всемирного банка.В ходе встречи были освещены вопросы закупок, финансирования каждого субпроекта, а также важность экологического и социального управления.
Стороны обсудили планы на ближайшие месяцы и согласовали общую стратегию развития проектов. Были  также обсуждены перспективы увеличения эффективности и технического качества субпроектов и сохранения экологического баланса.