BLAOG va Jahon banki xodimlari bilan uchrashuv o'tkazildi, unda sub-loyihalar moliyaviy ta'minoti va kelayotgan ishlarning rejalashtirilishi ko'rib chiqildi.
Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi xodimlari har bir loyihaga oid hisobotni taqdim qildilar. Jahon banki tomonidan, barcha loyihalarni muvaffaqiyatli amalga oshirish uchun to'laqonli tasdiqlashga tayyorliglarini qayd etdilar.
Uchrashuvda rejalashtirilgan ishlarning keyingi bosqichlari, resurslarni foydali ishlatish, mintaqaviy muhitni rivojlantirish va qishliq joylardagi aholi uchun sharoitlarni yaxshilash ishlari muhokama qilindi.
Uchrashuvdagi barcha qatnashchilar muzokaralarning natijalaridan mamnun bo'lishdi. BLAOG hamda Jahon banki o'rtasidagi hamkorlikning muvaffaqiyatli davom etishiga ishonchimiz komil.

Сотрудники Объединенной Группы Реализации Проектов представили отчет о работе над различными проектами. Со стороны Всемирного банка было подчеркнуто, что они готовы окончательно утвердить все проекты для успешной реализации.
На встрече также обсуждались планы на следующий этап работ, такие как продуктивное использование ресурсов, развитие региональной среды и улучшение условий для жителей сельской местности.
Все участники встречи были довольны результатами обсуждения и выразили надежду на успешное продолжение сотрудничества между ОГРП и Всемирным банком.