Marhamat tumanining 7 km dan ziyod yo‘llari asfaltlanmoqda
“Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Andijon viloyati Marxamat tumani “Rohat” mahallasida o‘tkazilgan safarbarlik tadbirlari natijasida aholi tomonidan "Ichki yo'llarni asfaltlash" subloyihasi tanlangan edi.
Natijada ushbu mahallada bugungi kunga kelib qurilish ishlari boshlangan. Pudratchi - "Bexruzbek Dilmurodov" XK, subloyiha qiymati – 3 150 104 407 so‘mni tashkil etadi.
Loyihaning tamoyillariga asosan qurilish ishlarining barcha bosqichlari Mahalla taraqqiyot guruhi va Monitoring guruhi a’zolari tomonidan nazorat qilinmoqda.

Over 7 km of roads to be asphalted in Markhamat district
Based on the results of mobilization activities within the framework of the Rural Infrastructure Development Project, carried out in the “Rohat” MCA of the Markhamat district, Andijan region, the subproject "Reconstruction of internal roads" was chosen by the local residents.
As a result, construction work began in the area. The contractor is "Bexruzbek Dilmurodov" PE, the cost of the subproject is UZS 3,150,104,407.
According to the principles of the project, all stages of construction work are controlled by members of the Makhalla Development Unit and the Monitoring Group.