Yo‘llar aholi turmush farovonligi, mamlakat taraqqiyotini belgilovchi mezonlardan biridir. Qayerda yo‘l qurish ta'mirlash ishlari keng quloch yozsa, o‘sha joyda zamonaviy infratuzilma obyektlari qad rostlab, aholi hayot tarzi yuksalib boradi.
Jizzax viloyatining Baxmal tumani aholisiga qulaylik yaratish maqsadida sharoiti og‘ir bo‘lgan bir qator mahalla yo‘llari "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasiga kiritilib amaliy ishlar orqali ichki yo‘llar infratuzilmasi yaxshilanishiga erishilmoqda. Jumladan, “Temirqadam” mahallasida ham 42 km dan ziyod masofada shag’allashtirish ishlari amalga oshirilmoqda.
Jarayonlar "JIZZAX YO'L QURILISH-TA'MIRLASH" MChJ tomonidan 3,4 mlrd so‘m evaziga amalga oshirilmoqda.
Viloyatda yo‘llarni yaxshilashga e'tibor berilishi aholining ijtimoiy kayfiyatiga ham ijobiy tasir qilayotgani rost va bu jarayonlar tuman bo‘ylab davom etadi.
Ta’kidlab o’tish joizki, loyiha obyektini aniqlashda hamda barcha qurilish jarayonlari “Temirqadam” mahalla aholisining faol ishtirokida amalga oshirilmoqda

В Бахмальском районе в рамках проекта «Развитие сельской инфраструктуры» при Министерстве экономического развития и сокращения бедности благоустраиваются внутренние дороги
Дороги являются одним из критериев, определяющих благополучие населения и развитие страны. Там, где активно идут дорожно-строительные и ремонтные работы, будут возводиться современные объекты инфраструктуры, улучшится образ жизни населения.
В целях создания благоустройства для жителей Бахмальского района Джизакской области в проект «Развитие сельской инфраструктуры» включен ряд близлежащих дорог с тяжелым состоянием и путем практических работ достигается улучшение внутренней дорожной инфраструктуры. В частности, в районе «Темиркадам» ведутся гравийные работы на расстоянии более 42 км.
Строительные работы ведутся организацией ООО "JIZZAX YO'L QURILISH-TA'MIRLASH". Сумма субпроекта составляет 3,4 млрд сум.
Работы по благоустройству дорог в области положительно сказывается на социальном настроении населения, и эти работы будут охватываться проектом еще в нескольких махаллях.
Следует отметить, что определение объекта проекта и все строительные процессы осуществляются при активном участии жителей СГМ «Темиркадам».