Yo‘llar aholi turmush farovonligi, mamlakat taraqqiyotini belgilovchi mezonlardan biridir. Qayerda yo‘l qurish ta'mirlash ishlari keng quloch yozsa, o‘sha joyda zamonaviy infratuzilma obyektlari qad rostlab, aholi hayot tarzi yuksalib boradi.
Jizzax viloyatining Baxmal tumani aholisiga qulaylik yaratish maqsadida sharoiti og‘ir bo‘lgan bir qator mahalla yo‘llari "Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish" loyihasiga kiritilib amaliy ishlar orqali ichki yo‘llar infratuzilmasi yaxshilanishiga erishilmoqda. Jumladan, “Temirqadam” mahallasida ham 42 km dan ziyod masofada shag’allashtirish ishlari amalga oshirilmoqda.
Jarayonlar "JIZZAX YO'L QURILISH-TA'MIRLASH" MChJ tomonidan 3,4 mlrd so‘m evaziga amalga oshirilmoqda.
Viloyatda yo‘llarni yaxshilashga e'tibor berilishi aholining ijtimoiy kayfiyatiga ham ijobiy tasir qilayotgani rost va bu jarayonlar tuman bo‘ylab davom etadi.
Ta’kidlab o’tish joizki, loyiha obyektini aniqlashda hamda barcha qurilish jarayonlari “Temirqadam” mahalla aholisining faol ishtirokida amalga oshirilmoqda

Roads are one of the criteria that determine the well-being of the population and the development of the country. Where road construction and repair work is actively underway, modern infrastructure facilities will be built, and the lifestyle of the population will improve.
In order to create amenities for the residents of the Bakhmal district of the Jizzakh region, the Rural Infrastructure Development Project included a number of nearby roads in poor condition, and through practical work, the improvement of the internal road infrastructure is achieved. In particular, in the Temirkadam area, gravel work is underway at a distance of more than 42 km.
Construction work is being carried out by the "JIZZAX YO'L QURILISH-TA'MIRLASH" LLC. The amount of the subproject is 3.4 billion UZS.
Road improvement work in the region has a positive effect on the social mood of the population, and these works will be covered by the project in several more mahallas.
It should be noted that the definition of the project object and all construction processes are carried out with the active participation of the residents of the “Temirkadam” MCA.