Jamoa safarbarligi bo‘yicha ekspertning Andijon viloyatiga tashrifi to'g'risidagi ma’lumot
Joriy yilning 2-noyabr kuni Andijon viloyatidagi qishloq aholisining jamoa safarbarligi bo‘yicha xalqaro ekspert Brigitta Bode bilan uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi. Ushbu tashrifdan maqsad – “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi fasilitatorlari tomonidan qishloq aholisi bilan olib borilayotgan ishlarni mustaqil baholashdan iborat. Shunday qilib, kunning birinchi yarmida Bode xonim Andijon viloyatidagi “Nayman” va “Istiqlol” MFYlari aholisi bilan suhbatlashdi.
Suhbatlar davomida mahalla aholisi Loyiha mutaxassislari, shuningdek, Bode xonimga Loyiha faoliyatini optimallashtirish bo‘yicha takliflari bilan shaxsan murojaat qilish imkoniga ega bo‘ldi. Shuningdek, ekspert qishloq fasilitatorlari va Ko’makdosh hamkor ACTED kompaniyasi mutaxassislari tomonidan safarbarlik bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan aholining fikrlarini tinglab, fikr-mulohazalarini chiqardi.
“Nayman” va “Istiqlol” MFYlariga tashriflar yakunlanganidan so‘ng ACTED hududiy ofisida ACTED mutaxassislari hamda qishloq fasilitatorlari va muhandislari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig’ilishda qishloqlarda ish olib borish jarayonida yuzaga kelgan masalalar muhokama qilindi. Bode xonim tomonidan tavsiya va takliflar berildi.

Информация о визите эксперта по мобилизации общин в Андижанскую область
2 ноября текущего года состоялись встречи международного эксперта по мобилизации общин Бригитты Боде с жителями сельских районов Андижанской области. Целью данного визита является независимая оценка проведенных работ с сельскими жителями фасилитаторами проекта «Развитие сельской инфраструктуры». Так, в течении первой половины дня г-жа Боде провела беседу с жителями СГМ «Найман» и «Истиклол» Андижанской области.
В ходе бесед жители махаллей имели возможность лично обратиться к специалистам Проекта, а также к г-же Боде с предложениями по оптимизации деятельности работы Проекта. Также, экспертом были выслушаны и зафиксированы мнения жителей о проделанной работе по мобилизации сельскими фасилитаторами и специалистами компании Партнера по поддержке ACTED.
После завершения визитов в СГМ «Найман» и «Истиклол», в региональном офисе ACTED прошла встреча с участием специалистов ACTED, а также сельских фасилитаторов и инженеров, где они смогли обсудить вопросы, возникшие в ходе работ в селах. Со стороны г-жи Боде были даны рекомендации и предложения.