Tashrif doirasida Missiya delegatsiyasi hamda Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhining markaziy va hududiy ofisi mutaxassislari tomonidan aholi foydalanishiga topshirilgan obyekt ko‘zdan kechirilib, mahalla aholisi bilan suhbat qilindi.
Ta’kidlanishicha, ushbu suv tarmog‘i Loyiha tomonidan foydalanishga topshirilgandan so‘ng, mahalla aholisi tomonidan tarmoqqa ulangan va sertifikatlangan suv o’lchagich uskunasi o’rnatilgan. Bu esa Loyiha doirasida bajarilayotgan ishlar doirasida ijtimoiy soha obyektlarini yaxshilashda qishloq aholisi keng jalb etilib ishtiroki ta’minlanayotganligidan dalolat beradi.
Missiya delegatsiyasining keyingi manzili Nurlikent MFY dagi ikkinchi subloyiha amalga oshirilishi rejalashtirilayotgan qishloq vrachlik punkti obyekti bo'ldi. Bu yerda mutaxassislar tomonidan obyekt ko‘rib chiqilib, tegishli ko‘rsatmalar berildi.
So‘ng delegatsiya tomonidan Nurlikent MFY binosiga tashrif buyurilib, jamoa safarbarligi jarayonidagi qilingan ishlar bilan tanishib chiqildi.

21 сентября 2022 года, в первой половине дня, в рамках Миссии Всемирного банка, состоялось посещение объекта субпроекта «Обеспечение населения питьевой водой» в СГМ Нурликент Зааминского района Джизакской области.
В рамках визита, делегация Миссии, а также специалисты центрального и регионального офиса Объединенной группы реализации проектов осмотрели объект, сданный населению и пообщались с жителями махалли.
Отмечается, что после ввода в эксплуатацию Проектом данной водопроводной сети жители махалли подключили к данной сети сертифицированное водомерное оборудование. Данный факт свидетельствует о том, что наряду с благоустройством объектов социальной сферы в рамках Проекта «Развитие сельской инфраструктуры», осуществляется широкое привлечение и участие жителей сел.
Следующим направлением делегации миссии стал объект сельского врачебного пункта, где планируется реализовать второй субпроект в махалле «Нурликент». Здесь специалисты осмотрели объект и дали соответствующие указания.
Затем делегация посетила здание махаллинского комитета «Нурликент» и ознакомилась с проделанной работой в процессе мобилизации общин.