Joriy yilning 15 sentabr kuni Loyihalarni amalga oshirish guruhining markaziy ofisi xodimlari Jahon bankining O‘zbekistondagi vakolatxonasida Ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha katta mutaxassisi janob Robert Vrobel va Ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha mutaxassis Gulrano Tlepova xonim bilan uchrashdilar.
Yig‘ilish kun tartibida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida jamoatchilik safarbarligi bo‘yicha tadbirlarning samaradorligini baholashga tayyorgarlik ko‘rish bo‘ldi. Ayni paytda Loyihaning birinchi fazasida O‘zbekiston Respublikasid bo‘ylab 176 ta qishloqda fasilitatorlar tomonidan jamoatchilik safarbarligi ishlari olib borilmoqda.

On September 15 of this year, the staff of the Central Office of the Project Implementation Unit met with Senior Social Development Specialist Mr. Robert Wrobel and Social Development Specialist Ms. Gulrano Tlepova at the office of the World Bank Country Office in Uzbekistan.
The agenda of the meeting included preparations for assessing the effectiveness of community mobilization activities under the Rural Infrastructure Development Project. At the moment, in the first phase of the Project, facilitators are carrying out work to community mobilization in 176 villages in the Republic of Uzbekistan.
During the meeting, measures were discussed to accelerate the work of the project and a further Action Plan.