Joriy yilning 15 sentabr kuni Loyihalarni amalga oshirish guruhining markaziy ofisi xodimlari Jahon bankining O‘zbekistondagi vakolatxonasida Ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha katta mutaxassisi janob Robert Vrobel va Ijtimoiy rivojlanish bo‘yicha mutaxassis Gulrano Tlepova xonim bilan uchrashdilar.
Yig‘ilish kun tartibida “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida jamoatchilik safarbarligi bo‘yicha tadbirlarning samaradorligini baholashga tayyorgarlik ko‘rish bo‘ldi. Ayni paytda Loyihaning birinchi fazasida O‘zbekiston Respublikasid bo‘ylab 176 ta qishloqda fasilitatorlar tomonidan jamoatchilik safarbarligi ishlari olib borilmoqda.

Состоялась встреча со специалистами Всемирного банка
15 сентября текущего года в офисе Представительства Всемирного банка в Узбекистане состоялась встреча сотрудников центрального офиса Группы реализации проектов со старшим специалистом по социальному развитию г-ном Роберотом Вробелем и специалистом по социальному развитию г-жой Гулрано Тлеповой.
На повестке дня встречи стояли вопросы подготовки к оценке эффективности мероприятий по мобилизации общин в рамках Проекта «Развитие сельской инфраструктуры».  Как известно, на данный момент в первой фазе Проекта фасилитаторами осуществляются работы по мобилизации населения в 176 селах по Республике Узбекистан.