Jizzax viloyati “Saroy” qishlog‘idagi 86-maktabning (sobiq 30-maktab filiali) ochilish kuniga bag‘ishlangan ishlar qizg‘in davom etmoqda
Ushbu kunlarda Jizzax viloyatidagi “Saroy” qishlog‘ining barcha aholisi “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining hududiy xodimlari bilan birgalikda yangi maktab hududini obodonlashtirish uchun birlashdilar. “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Jahon banki hamda Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki tomonidan moliyalashtirilgan Jizzax viloyati Baxmal tumanidagi “Saroy” mahallasida 2021-yil noyabr oyidan boshlab 30-sonli maktab filialini rekonstruksiya qilish va jihozlash bo‘yicha ishlar amalga oshirildi. Maktab filialining yangi binosi 220 (141 dan ortiq) o‘ringa mo‘ljallanganligini inobatga olib, Jizzax viloyati Baxmal tumani Hokimligi tomonidan maktab filialiga to‘laqonli 86-sonli maktab maqomi berilishi to‘g‘risida qaror qabul qilindi.

Активно ведутся работы ко дню открытия школы №86 (бывший филиал школы №30) в селе «Сарой» Джизакской области
В эти дни все жители села «Сарой» Джизакской области совместно с региональными сотрудниками Проекта «Развитие сельской инфраструктуры» сплотились для того, чтобы вместе провести работы по благоустройству территории новой школы. В рамках Проекта «Развитие сельской инфраструктуры» при финансовой поддержке Всемирного банка, а также Азиатского банка инфраструктурных инвестиций в СГМ «Сарой» Бахмальского района Джизакской области начиная с ноября 2021 года были проведены работы по реконструкции и оснащению филиала школы №30. Учитывая тот факт, что новое здание филиала школы было реконструировано в расчете на 220 (более 141) мест, Хокимиятом Бахмальского района Джизакской области было принято решение о присвоении филиалу школы статуса полноценной школы №86.