Jizzax viloyati “Saroy” qishlog‘idagi 86-maktabning (sobiq 30-maktab filiali) ochilish kuniga bag‘ishlangan ishlar qizg‘in davom etmoqda
Ushbu kunlarda Jizzax viloyatidagi “Saroy” qishlog‘ining barcha aholisi “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining hududiy xodimlari bilan birgalikda yangi maktab hududini obodonlashtirish uchun birlashdilar. “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasi doirasida Jahon banki hamda Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki tomonidan moliyalashtirilgan Jizzax viloyati Baxmal tumanidagi “Saroy” mahallasida 2021-yil noyabr oyidan boshlab 30-sonli maktab filialini rekonstruksiya qilish va jihozlash bo‘yicha ishlar amalga oshirildi. Maktab filialining yangi binosi 220 (141 dan ortiq) o‘ringa mo‘ljallanganligini inobatga olib, Jizzax viloyati Baxmal tumani Hokimligi tomonidan maktab filialiga to‘laqonli 86-sonli maktab maqomi berilishi to‘g‘risida qaror qabul qilindi.

Work is actively underway for the opening day of school No. 86 (the former branch of school No. 30) in the "Saroy" village of Jizzakh region
These days, all the residents of the "Saroy" village of Jizzakh region, together with the regional employees of the Rural Infrastructure Development Project, have rallied to work together to improve the territory of the new school. Within the framework of the Rural Infrastructure Development Project, with the financial support of the World Bank, as well as the Asian Infrastructure Investment Bank, starting from November 2021, work was carried out to reconstruct and equip the branch of school No. 30 in the "Saroy" makhalla of the Bakhmal district, Jizzakh region. Considering the fact that the new building of the school branch was reconstructed for 220 (more than 141) places, the Administration of the Bakhmal district, Jizzakh region decided to assign the status of a full-fledged school No. 86 to the school branch.